Kuidas teha: silmaümbruskreem, seerum, päeva- ja öökreem

Kas sa teadsid, et ainuke erinevus viinamarja ja rosina vahel on niiskuse kadu? Ja me ei taha olla rosinad, on ju nii? Seepärast on oluline naha eest hoolitseda, seda niisutada ning igapäevaselt teostada korralik kreemirutiin. 
Oma eelmises postituses rääkisin näonaha puhastamisest puhastuspiima ja toonikuga, mistõttu on käesolev postitus loogiline jätk. Peale näonaha puhastamist peaks alati toimuma korralik naha niisutamine ja toitmine. Mis tähendab minu jaoks "korralik"?

Viimaste aastate jooksul on mul tekkinud selge arusaam, et üksik kreem ei suuda täita kõiki nahahoolduse vajadusi. Ei suuda seda üksi päevakreem, ei öökreem. Samuti ei suuda seda ebaregulaarne kreemide kasutamine. Arvestades, et varasemalt kimbutas mind aastaid just kuivem nahk, on mul tekkinud kindel veendumus, et niisutatud, elastse ning kauni naha saladus peitub terviklikus kreemirutiinis. Minu jaoks koosneb igapäevane terviklik kreemirutiin silmaümbruskreemist, seerumist (kui teen seerumikuuri), päevakreemist ning öökreemist. Kusjuures vahel lisandub minu nahahooldusesse veel mõned ajutised tooted (nt talvel õlid), kuid praeguses postituses välja toodud rutiin on minu jaoks n-ö A ja O.

Senine kogemus on näidanud, et paljud naised on sõbrad just päeva- ja öökreemiga, kuid silmaümbruskreem ja seerum ei ole kreemirutiini oluliseks osaks. Paljudel teadmatus, paljudel lihtsalt laiskus või mõni muu põhjus. Samas usun, et alates 20. eluaastast on juba vägagi tervitatav vaadata põhjalikuma kreemirutiini poole ning just seerumi ja silmaümbruskreemi lisamine päeva- ja öökreemile võib aidata lahendada või leevendada erinevaid nahaprobleeme. Tänases postituses soovingi Sinuni tuua, kuidas luua endale terviklik igapäevane kreemirutiin ning millist rolli üks või teine kreem selles täidab.
1. SILMAÜMBRUSKREEM

Nahahooldusrutiin algab silmaümbruskreemist. Miks? Silmaümbruskreemid on väga kerge tekstuuriga ning selle nahka imendumiseks soovitan seda kasutada rutiini esimese tootena. Silmaümbruse nahk on väga õrn, mistõttu on silmaümbruskreemid loodud lahendama just selle piirkonna probleeme, nagu tumedad varjud, silmaalused tursed, miimikajooned ning kortsud. Esimesed vananemisemärgid ilmuvad samuti just silmade ümbrusesse. Üldiselt ei sisalda silmaümbruskreemid lõhnaaineid ja neis on piisav kogus aktiivaine, et rahuldada piirkonna erivajadusi. Kasutamine: Silmaümbruskreemi tupsuta õrnalt sõrmeotstega ümber silmakoopaluud (ninast silma välisnurka, silma välisnurgast kulmuluu peale), kuni kreem on täielikult imendunud.  Võta kreemi väike kogus, kuna liiga suur kogus lihtsalt ei imendu piisavalt. Ära silmaümbruskreemi liikuvale laule pane, samuti väldi alumise lau ripsmepiiri. Vastasel juhul imendub silmaümbruskreem lihtsalt läbi naha silma ning tulemuseks on punased ja kipitavad silmad. Silmaümbruskreemi võid kanda ka huule ümber, kuna ka seal on meil väga õrn nahk. Väikesed kurrukesed on ka sinna varmad tekkima. Kasuta silmaümbruskreemi nii hommikul kui ka õhtul. 

2. SEERUM

Silmaümbruskreemile järgneb seerum. Aktiivainetest tulvil olev seerum on nahahooldustoode, mis sisaldab vitamiine, antioksüdante ja happeid. Sõltuvalt seerumist, on nad suunatud tegelemaks erinevate nahaprobeemidega: pigmentatsiooniga, sügavate kortsudega, naha kuivusega jne. Muidugi pole kõik võimalikud seerumid loodud lahendama ühte konkreetset või kõiki nahaprobleeme. See, millise probleemi lahendamiseks on seerum loodud, tuleb selgeks teha lähtuvalt konkreetse seerumi tooteinfost. Samuti võib seerumite kasutamine olla erinev (nt mõni seerum on kasutamiseks hommikul ja õhtul, mõni seerum ainult õhtul). Mina kasutan videos Oriflame NovAge Ecollagen Wrinkle Power sarja kliiniliselt tõestatud seerumit, mis tõstab nahas kollageeni taset, tegeleb esimeste kortsukestega ning annab tõhusat niisutust tulenevalt madala molekulaarkaaluga hüaluroonhappe sisaldusest (soovituslik vanus al 30+). Nimetatud seerumit kasutatakse nii hommikul kui ka õhtul.  

Oma tekstuurilt on seerumid kreemidest oluliselt kergemad ning siidisemad, mistõttu tungivad kiirelt naha sügavamatesse nahakihtidesse. Seerumitest rääkides on märksõnaks "ergutus", mistõttu on hea seerumeid kasutada eelkõige kuuridena, mitte aastaringselt. See tähendab, et seerum annab nahale n-ö vajaliku boosti ehk vitamiinisüsti siis, kui ta seda kõige enam vajab. Pärast seerumikuuri saab edasi kasutada ainult silmaümbruskreemi, päevakreemi ja öökreemi. Üks kuur on üks seerumipotsik. Seerumikuuri on hea teha vähemalt kahel korral aastas - enne talve ja pärast talve. Soovi korral saab teha seerumikuure rohkem, sõltuvalt naha olukorrast ja vajadustest. 

Jäta meelde, et seerum ei asenda teisi nahahooldusrutiini kreeme (nt päevakreemi või öökreemi). Igal nahahooldusrutiini kuuluval kreemil on oma eesmärk. Päevakreemi eesmärk on eelkõige nahka niisutada ja kaitsta päevasel ajal erinevate keskkonnamõjude eest, kuid erinevalt päevakreemist, on seerumi eesmärk tungida sügavale nahakihtidesse, viia sinna võtmekoostisained, anda nahale ergutust ning tegeleda vastava nahaprobleemiga, milleks seerum loodud on. Ergutav seerum aitab tõsta näokreemide tõhusust. Päeva- ja öökreemil ning seerumil on erinev roll ja ühe neist oma nahahooldusrutiinist välja lülitades jätad oma naha ilma olulisest kasust, mida need annavad.

Kasutamine:
Võta seerumit kuskil kaks pumbatäit ning kanna kergete liigutustega näole, kaelale ja dekolteele. Oriflame NovAge Ecollagen sarja seerum, mida mina videos kasutasin, kasutatakse hommikul enne päevakreemi ning õhtul enne öökreemi. Seerumit kasuta igapäevaselt, kuni otsa saab - sellega lõppeb ka seerumikuur.  Pärast seerumikuuri saab edasi kasutada ainult silmaümbruskreemi, päevakreemi ja öökreemi. Väldi silmade lähedust. 
3. PÄEVAKREEM JA ÖÖKREEM

Kreemirutiini viimane etapp on päeva- või öökreemi nahale kandmine. Päevasel ajal on oluline lõpetada hooldusrutiin kaitsva ja niisutava päevakreemiga. Lisaks naha niisutamisele kaitseb päevakreem väliste agressorite eest, nagu näiteks õhusaaste.  Enamus päevakreeme sisaldab ka kaitsvat SPF, et kaitsta nahka UV-kiirte eest. Pea meeles, et päikesekahjustused on nr 1 naha vananemist kiirendav faktor.  Õhtul, päeva lõpuks, kanna seerumi järgselt nahale toitev ja nahka taastav öökreem. Puhkeolekus on naharakud kõige vastuvõtlikumad hooldavatele ja toitvatele ainetele. Kasuta see oma heaks ära ning ärka hommikul puhanud ja noorema jumega. :) 

Kasutamine: Kreemi võtame kreemipurgist spaatli või vatitikuga kuskil hernetera suuruse koguse. Ära näppu otse kreemipurki pane. Kanna kreemi näkku, kaelale ja dekolteele. Väldi silmade ümbrust. Kreemi pealekandmisel tee ülespidiseid liigutusi ja ära nahka allapoole tõmba. Päeva- ja öökreemi kasuta iga päev. Päevakreemi kasuta hommikul ja öökreemi enne magama minekut. 
4. KOKKUVÕTVALT

Silmaümbruskreem - spetsiaalselt silmaümbruse naha hooldamiseks loodud erihooldus, mis lahendab just selle piirkonna probleeme, nagu tumedad varjud, silmaalused tursed, miimikajooned ning kortsud;
Seerum – kerge tekstuuriga, imendub nahasse kiirelt ja viib sinna olulised aktiivained. Seerum ergutab, võimendab päeva- või öökreemi toimet, kuid ei asenda neid;
Päevakreem – kaitseb ja niisutab sinu nahka päevasel ajal. Sisaldab sageli SPF, et kaitsta nahka päikese kahjuliku toime eest; 
Öökreem – spetsiaalselt öiseks nahahoolduseks loodud. Öökreem toidab nahka, et nahk öö jooksul taastuks ja uueneks.

Eeltoodu tähendab, et igal rutiini kuuluval kreemil on oma roll ning üks ei asenda teist. Ainult tervikliku hooldusrutiiniga saavutad soovitud tulemused. 

5. VIDEOS KASUTATUD TOOTED?

Oriflame NovAge nahahooldussari on Oriflame kõige luksuslikum nahahooldussari. Valikus on kõrgtehnoloogilised nahahooldustooted, mis vastavad klientide ajas muutuvatele vajadustele, alates esimestest miimikajoontest kuni sügavate kortsudeni. NovAge sarja tootevalikus on hoolduskomplektid vanusele 20+, 30+, 40+ ja 50+, mis tähendab, et NovAge annab nahale kõik, mida ta aastate jooksul vajab. Iga sari on loodud mõjutama teatud vananemise märke. Koostises on tõhusad nahka noorendavad tehnoloogiad ja noorust valvavad taime algkoerakkude ekstraktid - võimas tandem, mis korrigeerib ja aeglustab naha vananemisprotsesse. Tähtis on toodete kasutamisviis ja järjekord, sest kõik tooted täiendavad üksteist. Iga etapp loob eelduse järgmise etapi nooruslikkust säilitavaks jõuks, valmistades naha täiuslikult ette järgmise toote vastuvõtuks. Mina kasutasin videos NovAge Ecollagen Wrinkle Power tooteid, mis on suunatud soovituslikult vanusele 30+. 

Täpsemalt NovAge Ecollagen Wrinkle Power hooldussarjast. NovAge Ecollagen Wrinkle Power koostis on loodud ergutama kollageeni tootmist nahas, et korrigeerida kortse. Kollageeni tootmist ergutab patenteeritud Tri-Peptide tehnoloogia, mis aitab aja jooksul kortse korrigeerida. Suurepärane kortsudevastane tehnoloogia kombineerib kolm peptiidi, mis on eraldatud riisist, nisust ja pärmist. Seda täiendab intensiivselt nahka niisutav ja koheselt kortse täitev madala molekulaarkaaluga hüaluroonhape.  Madala molekulaarkaaluga hüaluroonhape seob niiskust oma kaalust 1000 korda rohkem. Tänu madalale molekulaarkaalule imendub see nahasse efektiivsemalt, silub kortse, parandab üleüldist naha välimust ja enesetunnet. Edelweiss taime algkoerakkude ehk tüvirakkude ekstrakt aitab nahas kollageeni ja hüaluroonhapet lagunemise eest kaitsta. Sõltuvalt tootest, on lisatud täiendavaid koostisosasid, näiteks komplekti kuuluvas näopuhastusgeelis on kasutatud nahka rahustavat naturaalset bisabolooli, mis on saadud kummelist ja candeiast (eestikeelne nimetus puudub, Brasiilias kasvav puu), samuti on lisatud E-vitamiini,  mis on tuntud kui suurepärane niisutaja ja antioksüdant. Ecollagen Wrinkle Power tooted on kliiniliselt testitud, mis tähendab, et võid kindel olla, et märkad kohest muutust kortsude mõõtudes. On kliiniliselt tõestatud, et kortsud võivad väheneda kuni 49%. Lisaks on tagatud kirkam ja säravam jume ning koos pikaajalise kortsude taandamisega siledam ja pringim nahk. 
NovAge tooteid on võimalik soetada komplektina, tutvu komplektiga siin. Pane tähele, et komplekti kuulub ka pesugeel hommikuseks ja õhtuseks näopuhastuseks. Muidugi on tooteid võimalik osta ka üksikult, kuid nagu ma eelnevalt viitasin, saavutad parimad tulemused üksnes kogu komplekti kasutades. :) 
 
________________________

Milline on olnud Sinu igapäevane kreemirutiin? Kas see on olnud eeltoodud rutiiniga pigem sarnane või mitte?

 

Eelmine
Kuidas teha: puhastuspiim ja toonik
Järgmine
Kuidas teha: kodune näonaha happekoorimine

2 vastust

Email again:
Liia 28. detsember 2019
Kasutan samu tooteid. Kiidan silmaümbruskreemi ja öökreemi. Teised kaks väga ei meeldi.
Eliko 30. detsember 2019
Tere Liia! Tänan tagasiside eest! Mis Sulle seerumi ja päevakreemi puhul ei meeldi? :)