Naiste orientaalsed lõhnad

Idamaised, vürtsised ja paljude nüanssidega - need on orientaalsed lõhnad. Kui hindad juhtumisi araabiakultuuri, mille juurde käivad ka intensiivsed ja ekspressiivsed aroomid, võivad Sulle meeldida just orientaalsed lõhnad.

Oriflame Amber Elixir parfüümvesi (orientaalne lõhn)KUIDAS ISELOOMUSTADA ORIENTAALSEID LÕHNU?

Orientaalseid lõhnu nimetatakse afrodisiaakumiteks. Afordisiaakumid on komponendid, mis muudavad inimesed sensuaalsemaks, erootilises mõttes rohkem ligitõmbavamaks ja tõstavad suguiha. Selline nimetus tuleneb Aphroditest, kes oli vanakreeka mütoloogias armastus-, ilu- ja viljakusjumalanna. Aphrodite valdas kõike, mis pärines võrgutuskunstist. Teda peetakse ka parfümeeria jumalannaks. Afrodisiaakumid toovad meis esile ürgset poolt, sõdalase, samas teevad ka ettevaatlikumaks (eelkõige kui teisel seda tunned). Orientaalsetes lõhnades on palju müstilisust ja kirglikkust ning tegemist ei ole igavate, n-ö monokomponendi, vaid mitmekülgsete, komplekssete lõhnadega.

Orientaalsed lõhnad on keerukamad lõhnad, mis tekitavad inimestes vastakaid emotsioone, vastupidiselt
gourmand lõhnadele, mis on lihtsamad ja arusaadavamad. Arusaadavuse mõttes on hea tuua paralleel - gourmand lõhnad on kui maasikasiider, orientaalne lõhn kui konjak või viski. Ilmselt orientaalsete lõhnade mõistmine ongi keerulisem, kuivõrd selle lõhna komponendid on juba vastavad - keskne koht on vürtsidel, ekspressiivselt väljenduvatel puidustel nootidel, jõulistel komponentidel, mis kiirgavad soojust. Orientaalsed lõhnad avanevad ka nahal kauem, kuivõrd seal on rohkem komponente, palju nüansse, mis mängivad. Ka välimuselt on orientaalsed lõhnad jõulised - kuldsete, oranžikate, kollakate toonidega. Samuti on orientaalsed lõhnad intensiivsed, kuivõrd orientaalsetes lõhnades sisalduvad komponendid on juba väga intensiivsed.

Ütleks, et põhilised märksõnad, kuidas orientaalseid lõhnu kirjeldada: ekspressiivne, soe, luksuslik, hõõguv, pidulik, isuäratav, võrgutav, kirglik. Ja nagu ütleb kõrvalolevas videos ka armas koolitaja Kai, on hea omadussõna kirjeldamaks orientaalseid lõhnu ka "sametine". :)

PS! Kui Sa veel ei tea, kes on koolitaja Kai, kellest ma siin postituses räägin, siis vaata seda postitust siin.

Orientaalsete lõhnade koolitusel Oriflame'i Kogemuskeskuses


MILLISEID KOOSTISOSI LEIAD ORIENTAALSETES LÕHNADES?

Orientaalsetes lõhnades on olulisel kohal vanill, samamoodi nagu ka gourmand lõhnades, aga orientaalsetes lõhnades leidub vanilli kõrval alati ka erinevaid vürtse ja eksootilisi puuvaikusid, mis kogutakse soojas kliimas kasvavatelt puudelt. Mõned olulised koostisosad:
  • OUD ehk kotkapuuvaik, mis on üks kallemaid lõhnakomponente, mida leidub India aladel. Kotkapuu vaiku kasutatakse peamiselt sünteetilisel kujul, kuna nimetatud puud on väljasuremisohus. Tegemist on väga väärtusliku komponendiga, mille väärtus ajas ainult kasvab. Araabiakultuuris on oud väga hinnatud ning laialt kasutusel - on tavapärane, et araablased panevad oud'i eraldi anuma peale "tossama", et selle lõhn leviks nii nende ümber kui ka riietele.
  • Oluliselt kohal on ambra, kašeloti seedekulglas moodustuv vahajas eritis, mis aja jooksul fossiliseerub (kivistub). Tegemist on naturaalsel kujul ühe maailma kõige kallima koostisosaga, mida kogutakse merepinnalt. Oriflame'i lõhnades on ambra leitav sünteetilisel kujul.
  • Muskus - samuti üks kalleim koostisosa, kuid tänapäeval seda enam neutraalsel kujul ei kasutata. Juhul, kui lõhnas on nimetatud ühe koostisosana muskust, on seal kasutatatud sünteetilist muskuse kokteili.
  • Roos – komponent, mida on lihtne siduda vürtsidega ja puiduste nootidega. Roos on ülim lõhna komponent, kuna sellega on võimalik erineval moel mängida.
  • Kaneel, nelk – afrodisiaakumid, aga kasutatakse tihti orinetaalses lõhnas ka mett.
  • Magusad lilled (ylang-ylang), vürtsid (kardemon, vürtsköömned, tähtaniis), safran, patšuli, puidused noodid (samblipuu, puuvaigud).
Oriflame lõhnad


MILLISELE NAISELE EELKÕIGE ORIENTAALSED LÕHNAD SOBIVAD?

Orientaalsed lõhnad on Eesti naisele igatepidi soodustatud, kuivõrd need on halva ilma korral kaua püsivad. Orientaalsed lõhnad avavad end halli ilmaga, vastupidiselt värsketele, õrnadele ja tsitruselistele lõhnadele, mis niiskes kliimas kaovad. Põhjus? Vürtsid ja puuvaigud on sedavõrd tugevad, et stimuleerivad meie meeli püsivamalt.

Kui rääkida konkreetsemalt nn naistüübist, kellele võiks orientaalne lõhn sobida, siis öeldakse, et tegemist on eelkõige küpsema inimese lõhnad, vastupidiselt gourmand lõhnaperekonna lõhnadele, mida iseloomustatakse kui n-ö naiivseid lõhnu. Üldistades kasutavad orientaalseid lõhnu naised 40+, kuna neil on haistmismeel rohkem arenenud ning nad suudavad orientaalseid lõhnu rohkem nautida. Seni kuni pole kogemust, ei pruugi orientaalsed lõhnad meeldida.

Öeldakse, et kui naisterahvas on kurb või õnnetu, siis on soovitatav kasutada pigem gourmand lõhnu. Gourmand lõhnad tõstavad tuju ning teevad meid rõõmsaks (loe gourmand lõhnade kohta siit).  Orientaalsed lõhnad on küllaltki võimukad lõhnad ja võimukate inimeste lõhnad. Samas, kui Sa soovid juurde enesekindlust, on soovitatav kasutada talvel just orientaalset lõhna.ORIENTAALSED NAISTE LÕHNAD ORIFLAME LÕHNAVALIKUST


AMBER ELIXIR parfüümvesi

Kusjuures enne lõhnakoolitust ma ei olnud AMBER ELIXIR lõhna väga süvenenud ning suhtusin sellesse pigem pealiskaudselt. Miks? Ilmselt selle lõhna välimuse pärast. Mäletan, kui ma väike laps olin - nuusutasin tihti vanaema lõhnu, mis olid üldiselt kollase-oranži tooniga, pigem intensiivsed ning mulle kunagi ei meeldinud need. Ilmselgelt lapsele ei meeldi orientaalsed lõhnad, mis on vürtsikad ja võimukad. Tahaks öelda, et lapsele meeldivad pigem roosa välimusega ning "kommilõhnalised" aroomid :D Aga sellest ajast saadik on mul olnud suur eelarvamus ja ei ole sellise tooniga lõhnu endale vist kunagi ostnud. Ilmselt olen eeltoodud põhjusel olnud ka kogu aeg arvamusel, et see lõhn mulle üldse ei meeldi. Vaat, kuidas üks vana mälestus ja eelarvamus on minu edaspidiseid lõhnavalikuid mõjutanud. Olen alati armastanud pigem neid naiivseid gourmand lõhnu ja ei ole orientaalsetele lõhnadele väga võimalustki andnud. Aga koolitusel nuusutasin seda lõhna ja mulle väga meeldis see lõhn! See lõhn leiab kindlasti minu lõhnavalikus enda koha! Tõeline pärl!

Miks see lõhn mulle meeldis? Kindlasti hästi avanev kümal ajal ning tekitab sooja tunde. Kuna AMBER ELIXIR on pigem jõuline parfüümvesi, siis võib öelda, et selle lõhnaga tunnen ka ise end jõulise enesekindla naisena. :) Tegemist on merevaigu soojast ja säravast ilust inspireeritud sensuaalse parfüümveega. Vanilli ja puidunootidega idamaine lõhn maitsva mustsõstra, koketeeriva heliotroobi ja küllusliku sandlipuuga. Elegantse triibulise disainiga klaaspudel moodsa metallkorgiga.
Tutvu AMBER ELIXIR lõhnaga siin.

AMBER ELIXIR MYSTERY parfüümvesi

AMBER ELIXIR MYSTERY on küll orientaalne lõhn, kuid ei ole sedavõrd klassikaline orientaalne lõhn nagu on seda eelnevalt kirjeldatud AMBER ELIXIR. Tegemist on premium klassi parfüümveega, mis ei ole niivõrd vürtsine kui AMBER ELIXIR, kuid ei jää alla enda sensuaalsusega. AMBER ELIXIR MYSTERY saladus peitub lummavas merevaigus, mis peidab end Läänemere sügavustes. Meisterparfümeer lisas lõhnale müstilisust haruldase punase liiliaga. Tulemuseks on naiselikult võluv, eksootiline ja salapäraselt lummav parfüüm.
Tuvu AMBER ELIXIR MYSTERY lõhnaga siin.

WOMEN COLLECTION MYSTERIAL OUD tualettvesi

Võin kohe alustuseks öelda, et MYSTERIAL OUD on lõhn, mis koolitaja Kaile väga meeldis ning mida ta meilegi soojalt soovitas. Selles lõhnas on kesksel kohal oud - üks hinnatuim koostisaine parfümeerias (viitasin sellele ka käesoleva blogipostituse alguses). Oud on tuntud kui "vedel kuld", mis on parfümeeriamaailma tunnustatud ninade imetlusobjekt. Läbi aastatuhande on seda parfümeerias hinnatud väärtusliku lõhnaainena, mida siiani peetakse üheks luksuslikumaks.

Oudi kutsutakse erineval viisil: oud ja oudh (Lähis-Idas ja Araabia), agari puit (Hiina), aloe puit või gharu puit (India). Tegemist on aromaatse ja küllusliku tumeda vaiguga puiduga, mida leitakse akvilaaria puudest.
Akvilaaria puud kasvavad Kirde-India, Bhutani ja Kagu-Aasia troopilistes metsades. Selline aromaatne vaik tekib, kui puu kaitseb end seenhaigustetekitaja Phialophora parasitica rünnaku eest. Nakkuse edenedes tekitab puu vastusena rünnakule aromaatse vaigu. Selline protsess on haruldane ja selle käigus tekkiv lõhnaaine on äärmiselt väärtuslik.
Tutvu Women Collection MYSTERIAL OUD lõhnaga siin.


Kas Said enda jaoks teada midagi uut?
Kirjuta kommentaaridesse, mida uut Sa teada said! 

__________________________________

Kas soovid lõhnu päriselt nuusutada? 
Korralda sõpradele parfümeeritud naisteõhtu!
Selleks vaata rubriiki "korralda naisteõhtu".
Eelmine
Naiste gourmand lõhnad
Järgmine
Iluminutid: Kuidas enda juuste eest hoolitsen

Vastused puuduvad

Email again: