Naiste gourmand lõhnad

Kas Sina oled kuulnud, et on olemas lõhnad, mis lõhnavad nagu desserdid? Muuhulgas lõhnad, mida iseloomustatakse kui "tujutõstjaid", kuna tihtipeale just maiustustel on võime tõsta meie heaolutunnet ning teha meid rõõmsaks. Võin öelda, et mina ei ole enne sellist võrdlust kuulnud või vähemalt ei ole ma enne sellesse niivõrd süvenenud. Sellised lõhnad pärinevad gourmand lõhnaperekonnast.
Oriflame Scentsational tualettvesi (gourmand lõhn)


TAUSTAST

Esmalt natukene taustast. 2020. aasta septembrist alates võtan osa pafüümikoolitusest, mida viib läbi imearmas parfüümikoolitaja Kai Laidla. Kaid peetakse parfüümimaastiku pioneeriks, Eesti esimeseks parfüümistilistiks, robustselt öeldes parfüümiterroristiks ning ka Eesti oma maître des parfums'iks, kes tegeleb eelkõige just haute parfumerie’ ehk kõrgparfümeeriaga. Kai arvates ei ole lõhn pelgalt lõhn, mida peale pihustada, vaid vaimu turgutaja, meie tuju ja enesetunde mõjutaja. Ta peab õiget parfüümi nagu talismaniks, mis võib muuta meid õigel momendil enesekindlamaks ning anda juurde julgust (viide). Samuti on ta öelnud, et kui lõhnastamine on Sinu jaoks rutiin, võib selle pudeli kohe ära visata. Lõhna kasutamine peaks olema luksus, sellest peab saama enda jaoks sobiva laengu - positiivse, seksuaalse, jõulise (viide).

Kas nõustud Kai öelduga? Mina tahan nõustuda. Kusjuures parfüümikoolitust läbides olen hakanud rohkem tähele panema meeldiva parfüümi mõju minu enesetundele ja heaolule. Enne oli lõhnastamine tõesti võib-olla pigem rutiin, mida igal hommikul harjumusena tegin - lõhnastamise sügavamale mõjule mõtlemata. Kui nii võib öelda, siis nüüd justkui analüüsin igat lõhna rohkem - püüan aru saada selle komponentidest, kas tunnen end enesekindlamalt või kuidas mõjub vastav lõhn ka minu elukaaslasele. Muidugi olen hakanud ka lõhnu rohkem kasutama ning ühe hea parfüümi väärtust hindama.
Gourmand lõhnade koolituspäev Oriflame Kogemuskeskuses, Tallinnas
Aga kuidas Sinuga on? Miks Sina endale lõhna peale pihustad või millise emotsiooni see Sinus tekitab? Kas kasutad lõhna pigem harjumusest või soovid Sa sellega enda tuju tõsta, tunda end enesekindlamalt või olla enda paarilisele atrkatiivsem? Anna mulle kommentaarides märku!


"No elegance is possible without perfume. It is the unseen, unforgettable, ultimate accessory" - Coco CHANEL


GOURMAND LÕHNADE ISELOOMUSTUS

Aga liigume nüüd naiste gourmand lõhnade juurde. Nagu juba sissejuhatuses mainisin, on olemas lõhnad, mis lõhnavad nagu desserdid ning neid nimetatakse gourmand lõhnadeks. Aga miks öeldakse, et gourmand lõhnad lõhnavad nagu desserdid? Põhjusel, et gourmand lõhna nootidest leiad söödavaid komponente, põhiliselt šokolaad, karamell, suhkruvatt, vanill, piim, kohvi, konjak või pigem magusad ja tummised alkoholid, vaarikas, maasikas. Nimetatud komponendid ei pruugi Sulle anda hetkel eelaimdust, milliselt võivad gourmand lõhnad lõhnata, kuid võin Sulle vihjena öelda, et tihtipeale tavatsetakse gourmand lõhnade kohta öelda "magus lõhn". Kas oled mõne lõhna kohta niimoodi öelnud? Kui Sa oled varasemalt öelnud mõne lõhna kohta "magus lõhn", siis ilmselt Sa võid vaikselt ette kujutada, milliselt gourmand lõhnad lõhnavad. Samas arvas koolitaja Kai, et "magus lõhn" ei ole alati kõige õigem, kuidas gourmand lõhnasid nimetada (sellest hoolimata, et gourmand lõhnad lõhnavad "magusalt"), vaid pigem tuleks eelistada märksõnu nagu "soe", "endassemähkiv" või näiteks "aroomiteraapiline parfüüm külmaks hooajaks", kuna nn "magusad" võivad olla nii gourmand lõhnad kui ka teiste lõhnaperekondade lõhnad. Gourmand lõhnad on alati soojad lõhnad - nendest õhkab alati soojust ning need tekitavad turvalise sooja tunde.

Koolitusel jäi mulle kõrvu ka see, et gourmand lõhnad annavad edasi n-ö lapselikkust. Samas on minu hinnangul gourmand lõhnad ka suviselt heatujulised (tekib kohe assotsiatsioon, kus mul on suvine lehviv kleit seljas, kübar peas, punutud rannakott käes, rõõmus meel näos ning minu nahalt ja riietelt õhkab suvine gourmand lõhn :D). Samuti tundub mulle, et need on konkreetsed ja mitte raskesti mõistetavad lõhnad. Ei pea väga palju nuputama, mida üks või teine gourmand lõhn meile öelda tahab. Gourmand lõhnades ei ole sellist salapära nagu näiteks mõnes idamaises lõhnas. Minu hinnangul sobivad gourmand lõhnad hästi just päevaseks kasutamiseks, nt tööl kandmiseks, kuna need ei lõhna nii peenelt ja luksuslikult.

Oriflame Infinita parfüümvesi (gourmand lõhn)AJALOOST

Gourmand lõhnaperekond on kõige uuem lõhnaperekond. Esimene gourmand lõhn pärineb aastast 1978, väikeselt eksklusiivselt parfüümimajalt L'Artisan Parfumeur. Keemikuhariduse tõttu küsis sõber Jean Laporte'ilt, kas ta suudaks luua banaanilõhnalise lõhna, mida tal oleks võimalik kanda sama puuvilja kostüümiga gaalaõhtul Folies Bergères'is. Nimetatud lõhnast sai seltskonnas tõeline hitt ning sellele järgnesid ka greibi- ja vanillilõhnad. Jean Laporte eksperimenteeris ja lõi originaalseid lõhnu nn naturaalsetest essentsidest. Pärast loodud lõhnade edu, loodi eksklusiivne parfüümimaja L'Artisan Parfumeur, mis on tulemus Jean Laporte'le esitatud väljakutsest (viide).  Parfüümimaja L'Artisan Parfumeur esimeseks lõhnaks oli 1978. aastal gourmand lõhn nimega "Vanilia".

Gourmand lõhnade "hulluse" alguseks peetakse aga aastat 1992, mil anti välja Thierry Mugler'i lõhn "Angel". Tegemist oli meeletu müüghitiga ning pärast seda hakkasid paljud moemajad välja andma nn enda "Angel" lõhnu, kuivõrd soovisid osa saada sellest suurest müügiedust. Paljud neist on saanud ka edukateks. Arvati, et Thierry Mugleri "Angel" lõhnas on justkui kõike, s.o ühelt poolt lapselikkust, teisalt teravust. Kuid mis tegi sellest lõhnast just gourmand lõhna? Thirry Mugleri lõhnas "Angel" kasutati tipunootidena näiteks suhkruvati, kookose, jasmiini, mandariini ja apelsini; südamenootidest mee, punased marjad, jasmiini, roosi ning baasnootidest tonka uba, patšuli, muskus, vanilli, tume šokolaad ja karamell. Selline kooslus oli tol ajal midagi uudset ja midagi teistsugust.


MÕNED TÄIENDAVAD PÕNEVAD MÄRKUSED

Gourmand lõhnad on enimmüüdavamad lõhnad (lõhnade käibest ca 60-70%). Ilmselt on enamikul meist, naistest, üks gourmand lõhn olemas. Üheks põhjuseks on hind - gourmand lõhnade tootmine on odavam, kuna on võimalik kasutada odavaid sünteetilisi koostiosasid. Teine põhjus seisneb nende lõhnade olemuses, s.o kuidas need lõhnavad. Nagu ma juba enne mainisin, on tegemist lõhnadega, mis tekitavad sooja endassemähkiva turvalise tunde, need on lihtsasti arusaadavad ning selged, samuti sobivad kenasti igapäevaseks kasutamiseks. Pole ilmselt saladus, et tänapäeval on paljud naised stressis - tuleb täita mitmeid erinevaid rolle, s.o olla hooliv ema, töökas kolleeg ja armastav naine. Tihtipeale on stressi leevendajaks toit, eriti desserdid. Sama mõjuga on dessertidena lõhnavad gourmand lõhnad, mis paitavad meie meeli, rõõmustavad meid ja annavad positiivse laengu. Selles gourmand lõhnade edu võti peitubki - paljuski nende olemuses. Gourmand lõhnad mõjuvad meile lohutavalt, hubaselt, stressi leevendavalt nagu seda suudab ka tükike kooki. Võin ka enda lõhnavalikut vaadates öelda, et minu valikust leiab eelkõige just gourmand  lõhnu.

Parfüümieksperdid võivad öelda, et naised ostavad kõige külmemal perioodil just gourmand lõhnu. Gourmand lõhnad sobivad väga hästi noortele tüdrukutele ja äsja lahutatud kurbadele naistele, kuna gourmand lõhnad tõstavad tuju ning nad soovivad lõhnata nagu desserdid. Samuti sobivad gourmand lõhnad vallalistele naistele. Samas naised, kellele gourmand lõhnad ehk sedavõrd hästi ei sobi, on keskeas naised alates 55. eluaastast (sobivad rohkem naiselikumad ja n-ö küpsemad lõhnad). Teile võiva sobida orientaalsed lõhnad, millest räägin juba enda järgmises postituses.GOURMAND NAISTE LÕHNAD ORIFLAME VALIKUST

Koolitaja Kai sõnul leiab Oriflame lõnavalikust kõige enam just gourmand-puuviljaseid lõhnu. Toon Sinuni üksnes mõned Oriflame gourmand lõhnad, mis mulle endale väga meeldivad ja milliseid hea meelega ka Sulle proovimiseks soovitan.

Love Potion Secrets parfüümvesi

Kõige ehedam gourmand lõhn Oriflame'i lõhnavalikust. Lõhn avaneb üllatava valge maasika lõhnanoodiga, lõhna südames on valgete lillede võrgutav kooslus ja lõhna põhjanootides meelierutav valge šokolaad, ambra ja sandlipuu. Tõeline "koogitükk" igasse päeva.

Kui lähtuda astroloogiast, siis naisele, kes on vähi tähtkujust, neile sobivad gourmand lõhnad väga hästi, eelkõige just Oriflame Love Portion Secrets parfüümvesi. Vähid naised tahavad kodusoojust, mugavust, turvalisust, mida see lõhn ka pakub.

Tutvu Love Potion Secrets parfüümveega siit.

Infinita parfüümvesi

Minu üks absoluutne lemmik Oriflame'i gourmand lõhnade valikust on Infinita parfüümvesi. Tõeliselt värskendav ja mõnus lõhn igapäevaseks kandmiseks. Ei midagi liiga väljakutsuvat, samas piisavalt atraktiivset, et tunda enda tõeliselt naiselikult ja enesekindlalt. Seda lõhna saab minu nahal ja riietel väga tihti tunda. Kusjuures Infinita lõhn sobib samuti väga hästi vähi tähtkujust naistele.

Lõhna tipunootidest võid leida roosa pipra, mandariini, kumkvaati, põhjanootidest jääb õhku hõljuma ambra, kašmiiri puit ja vanill, mis teevad parfüümvee vastupandamatult ülevaks. Lõhna südames on parfüümvee tõeline staar – suureõieline jasmiin. Kvaliteetse toorainena tuntud suureõieline jasmiin on võib-olla kõige naiselikum lill parfümeerias. Üle 300 aasta Lõuna-Prantsusmaa Grassi nõlvadel päikest nautinud jasmiini õite kütkestav lõhn sümboliseerib naiselikku tugevust, ilu ja peent tunnetust.

Tutvu Infinita parfüümveega siit.
                                                                                                                                                           

    Dare to Shine tualettvesi

Suurepärane lõhn igapäevaseks kasutamiseks. Natukene tagasihoidlikumale naisterahvale, kes eelistab parfüümveele tualettvett.

Roheline pirn, mida ümbritseb vaarikas ja õrna tõuke lisab roosa pipar. Sambac jasmiini ja heliotroobiga ümbritsetud Solar Tiare õite noot muudab selle lõhna südame säravaks. Võluvalt naiselik ja sensuaalne lõhn on püsiva iseloomuga. Unikaalse põhja moodustavad hinnaline sandlipuu, ambre gris ja väärtuslik vanill.

Tutvu Dare to Shine tualettveega siit.________________________


Kas said sellest blogipostitusest midagi uut teada?
Kas oled proovinud või on Sul kodus mõni gourmand lõhn?
Jaga minuga ja teistega enda emotsioone.


SOOVID SAADA ALATI ÄGEDATEST PAKKUMISTEST JA SAADA MINULT PERSONAALSET NÕU?
TULE MINU ELIKO SK TIIMI.

Minu tiimi saad kuuluda registreerides endale isiklik Oriflame kliendinumber siit. Oriflame kliendinumber annab Sulle palju võimalusi - nende kohta saad lugeda "TULE TIIMILIIKMEKS". 


Eelmine
Kuidas teha: kodune näonaha happekoorimine
Järgmine
Naiste orientaalsed lõhnad

Vastused puuduvad

Email again: