Kuidas teha: puhastuspiim ja toonik

Talvisel ja käesoleval peohooajal soovitan vahustava näopuhastaja asemel kasutada puhastuspiima ja toonikut.
Külmad ilmad on nahale karmid ning seetõttu kaotab nahk oma tasakaalu. Tulemuseks on näiteks naha kuivus, punetus ning märgatavad miimikakortsud. On palju asju, mida me saame talvel naha kaitsmiseks ja tugevdamiseks ära teha. Üheks selliseks võimaluseks on vahetada vahustav näopuhastaja puhastuspiima ja tooniku vastu. Puhastuspiim ei jäta näonahale kiskuvat tunnet ning annab nahale täiendavat niisutust. Puhatuspiima kasuta alati koos nahka toniseeriva toonikuga. Vaata videost järele, kuidas puhatuspiima ja toonikut igapäevaselt kasutada. 
1. SAMM: PUHASTUSPIIMA KASUTAMINE

Näonaha puhastamist alustame nahka pehmendavast ja niisutavast puhatuspiimast. Puhastuspiim aitab lahti sulatada mustuse, tolmu ja rasu. Puhastuspiim on näonaha puhastusvahend, nagu näonaha pesugeel, kuid sobib eelkõige kuivale nahale. Kui Sa tunned, et Sinu näonahk on kuiv ja kiskuv, siis mina ei soovita puhastusgeeli kasutada. Samas, kui Sa tunned, et Sa ei suuda puhastusgeelist täielikult mõneks ajaks loobuda, kasuta näiteks hommikul puhastusgeeli ja õhtul puhastuspiima või vastupidi. 

Märgin kohe ära, et ära kanna puhastuspiima otse vatipadjale. Minu hinnangul on üsna raske vatipadjaga hõõrudes nägu korralikult puhtaks saada, kuid kuidas siis teha? Kanna päris suur kogus puhastuspiima peopesale, seejärel kanna näonahale ning tee ringjaid liigutusi (kuskil 1-2 minutit; nagu puhastaksid nägu puhastusgeeliga). Selliselt tagad, et meik ja mustus sulavad näonahalt kenasti lahti. Puhastuspiima kanna ka kaelale ja dekolteele. Jälgi ka seda, et puhastuspiim ei hakkaks näonahka imenduma - sellisel juhul oled liiga vähe puhastuspiima võtnud. Puhastuspiima peab olema päris mõnus kogus, vastasel juhul ei täida puhastuspiim oma eesmärki. Meie soovime eelkõige näonahka puhastada, mitte seda naha sisse hõõruda.  

Järgnevalt, kui tunned, et oled päris pikalt juba ringjaid liigutusi teinud ning mustus on lahti sulanud, võta kaks vatipatja ja tee nägu vatipatjadega puhtaks. Jäta meelde - puhastamine käib liigutustega ülespoole, mitte allapoole. Nahka me allapoole ei tõmba, kuna soovime ju säilitada naha elastsuse. Küll need aastad mõjuvad meie nahale omasoodu, me ei pea kaasa aitama. ;)

2. SAMM: TOONIKU KASUTAMINE

Järgmine samm on sama sarja tooniku kasutamine. Rõhutan siinkohal sõnapaari "sama sari", kuna sama sarja tooted on loodud ikka koos kasutamiseks. Kui panid tähele, siis videos kasutan nii Oriflame'i EcoBeauty sarja puhastuspiima kui ka toonikut. Selliselt võtad puhastustoodetest maksimaalse ning tagad parimad tulemused. Laboris ju ei proovita konkreetse sarja toodet kõikvõimalike teiste brändide või sarjade toodetega. 

Erinevalt puhastuspiimast võib toonikut kanda otse vatipadjale. See tähendab, et tooniku kasutamisel võta taas kaks vatipatja, kanna toonikut vatipadjale ning korda puhastuspiimaga puhtastamisel tehtud liigutusi - ikka tõmbega altpoolt ülespoole ning ära unusta dekolteed ja kaela. 

Kuid miks üldse toonikut pärast puhastuspiima kasutada? Pea meeles, et toonik ei ole eraldi näonaha puhastusvahend, vaid selleks on eelnevalt kasutatud puhastuspiim (sarnaselt puhastusgeelile). See tähendab, et toonik järgneb alati pärast puhastuspiima, mitte ei eelne sellele. Samuti ei kasuta me toonikut üksiku tootena, vaid koos näonaha puhastusvahendiga. Minu hea sõber on alati tabavalt märkinud - puhastuspiim on justkui šampoon ehk puhastusvahend ning toonik nagu palsam, mida pärast šampooni kasutamist tarbime, et anda juustele pehmus ja lõplik viimistlus. Toonik on mõnusalt värskendav, valmistab naha ette kreemide pealekandmiseks ning võtab nahalt ära lõplikud mustuse jäägid. 

3. MIKS ON OLULINE PUHASTADA NÄGU NII HOMMIKUL KUI KA ÕHTUL?

Puhasta nahka puhastuspiima ja toonikuga nii hommikul kui ka õhtul. Öösel meie naharakud uuenevad ning võid olla kindel, et hommikul on Sinu näonahal teatavat rasu. Kindlasti lisandub rasule tolm ning mustus. Samamoodi on päevasel ajal ning võid olla kindel, et Sinu nahale satub õhusaaste. Näonaha puhastamine on oluline ka kreemitamise seisukohalt. Näonaha puhastamine meigist, surnud naharakkudest ja muust mustusest võimaldab nahahooldustoodetel paremini imenduda ja saada soetatud kreemidest maksimaalselt kasu. Pole ju mõtet mustale nahale kreeme kanda.  

Muidugi ei piirdu kauni ja niisutatud näonaha saavutamine üksnes näonaha puhastamisega, st puhastuspiima ja tooniku kasutamisega. Puhastamisele järgneb alati naha niisutamine ja toitmine kreemidega. Eriti oluline on see just talvisel ajal. Kreemide kasutamisest räägin enda järgmises postituses.

4. MILLISEID TOOTEID MA VIDEOS KASUTASIN?

Videos kasutasin Oriflame'i Ecobeauty sarja  ♥  
Ecobeauty väljendab Oriflame’i pühendumist loodusest hangitud koostisainetele, seda looduse taastootmist kahjustamata. Sarja toodetel on märgis Ecocert, mis kindlustab, et üle 95% koostisainetest on naturaalsed ning 5 % orgaanilised. Kogu sarja tootmisprotsess on ökoloogiliselt vastutustundlik ja pakendid korduvkasutatavad. Ecocert garanteerib looduslike koostisainete ja minimaalse sünteetiliste komponentide kasutamise ning soodustab mahepõllumajandusest saadud koostisainete kasutamist. Lisaks puhatuspiimale ja toonikule leiad Ecobeauty sarjast täiendavad tooted terviklikuks nahahooldusrutiiniks - silmaümbruskreemi, seerumi, päevase näokreemi ja öise näoõli. Millised on tulemused? Terve ja särav nahk  ♥  

Iga Ecobeauty toode sisaldab kahte põhitoimeainet, mis on hoolega valitud, et nahahooldus oleks efektiivne. Tootmise käigus on siin tervena säilinud nii vitamiinid, aminohapped kui ka rasvhapped. See kindlustab nahale olulised toimeained ning naha sära ja tervis saavutatakse naturaalsel viisil. Tooted on parabeenivabad. Ecobeauty puhatuspiim.
Külluslikult kreemjas puhastuspiim, mis hooldab nahka orgaaniliste päevalilleseemneõli ja rukkilille lilleveega. Jätab nahale pehme, sileda ja mõnusa tunde. Sobib ka silmameigi eemaldamiseks. Parabeenivaba. Ecocert Organic. Tutvu puhastuspiimaga siin

Ecobeauty näotoonik / näo värskendaja
Ülimalt värskendav, suurepärase aroomiga toonik rõõmustab nahka orgaanilise roosivee ja kummeliveega. Antioksüdantide rikas koostis aitab nahka rahustada ja pehmendada. Taastab naha elastsuse ja annab elustatud tunde. Võid kasutada päeva jooksul ka näo värskendamiseks. Parabeenivaba. Ecocert Organic. Tutvu näotoonikuga siin


                         
                                                                               ____________________________
   


Kas Sina oled kasutanud mõnda Oriflame'i näonaha puhastusvahendit või toonikut? 
Jagage mulle enda kogemusi Oriflame puhastustoodetega.
Järgmine
Kuidas teha: silmaümbruskreem, seerum, päeva- ja öökreem

Vastused puuduvad

Email again: